TCMB kategorisindeki haberler

Türkiye Cumuriyet Merkez Bankası (TCMB) politika faizini beklentilere paralel şekilde yüzde 14 seviyesinde bıraktı. Merkez Bankası ayrıca makroihtiyati politika setinin güçlendirilmesine karar verildiğini »

Merkez Bankası, beklentilere paralel olarak politika faizini yüzde 14’te sabit tuttu. Geçen ayki metinde yer alan cari fazla hedefi, bugünkü metinde yer almadı.

Merkez Bankası (TCMB), bugünkü toplantısında »

TCMB rezervleri geriledi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) brüt döviz rezervleri 25 Şubat haftasında 113,14 milyar dolar seviyesine geriledi.

Merkez Bankası’nın rezervlerinde 25 Şubat haftasında »

Enflasyonun son 20 yılın zirvesi olan yüzde 48,69’a yükselmesi ve geçen aylardaki faiz indirimlerinin kur krizini tetiklemesi ardından TCMB, geçen ay olduğu gibi bu ay da politika faizinde değişikliğe »

TCMB faizi sabit tuttu

Merkez Bankası (TCMB) politika faizini beklentilere paralel olarak yüzde 14’te sabit tutma kararı aldı. Banka, Son dört toplantısında faizi 500 baz puan indirmişti.

Bankanın Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısı sonrasında »

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) politika faizini beklentiler doğrultusunda 1 puan indirdi. Karar metninde arz yönlü ve para politikası etki alanı dışındaki arızi faktörlerin fiyat artışları üzerinde oluşturduğu »

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) toplam rezervleri 123,5 milyar dolar düzeyine yükseldi.

TCMB verilerine göre toplam rezervler 8 Ekim haftasında »

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) toplam rezervleri 17 Eylül haftası itibariyle 120,8 milyar dolara yükseldi. Aynı haftada net rezervler 28,4 milyar dolara geriledi. Swap hariç net rezerv ise eksi 40,2 milyar »

TCMB faiz indirdi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) politika faizini 100 baz puan indirerek yüzde 18 seviyesine çekti. Böylelikle 1,5 yıl sonra ilk faiz indirim kararı gelmiş oldu. Piyasanın beklentisi faizlerin yüzde 19 seviyesinde »

TCMB’nin toplam rezervleri 10 Eylül haftasında 120,1 milyar olarak kaydedildi. Böylelikle 2016 yılından bu yana ilk kez toplam rezervler 120 milyar doları aştı. 10 Eylül haftasında swap hariç net rezerv ise eksi 39,2 milyar »

Scroll To Top