Sanayi kategorisindeki haberler

İmalatta daralma 7. ayında

İstanbul Sanayi Odası Türkiye İmalat PMI, Eylül’de 46,9’a geriledi ve yavaşlamanın üçüncü çeyrek sonunda daha belirgin hale geldiğine işaret etti. Daralma 7. ayda da devam ederken kırılgan talep koşulları ve »

Kapasite kullanım oranı, bir önceki aya göre 0,7 puan artarak yüzde 77,4 seviyesine yükseldi.

İmalat sanayi genelinde kapasite kullanım oranı (KKO), »

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Mayıs ayına ilişkin sanayi üretim istatistiklerini yayımladı. Buna göre yıllık bazda sanayi üretimi yüzde 9,1, aylık bazda yüzde 0,5 »

Sanayi üretimi, Haziran’da 10 ayın en hızlı yükselişini kaydettikten sonra Temmuz’da bir önceki aya göre yüzde 4,2 azalarak Nisan 2020’den bu yana en hızlı aylık düşüşü »

Sanayi üretimi Haziran ayında yüzde 2,3 ile 10 ayın en hızlı yükselişini kaydederken geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 23,9 artış kaydetti.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıkladığı Sanayi Üretim »

İstanbul Sanayi Odası Türkiye İmalat PMI, Mayıs’ta 49,3 olarak gerçekleşti ve son bir yılda ilk kez eşik değer 50’nin altına indi. Bununla birlikte endeks, faaliyet koşullarındaki bozulmanın oldukça ılımlı »

Türkiye’de sanayi üretimi Ekim’de geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10,2 artış kaydetti.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Ekim’de »

İmalat PMI Ekim’de yükseldi

İstanbul Sanayi Odası-Markit İmalat PMI göstergesine ilişkin Ekim ayı sonuçları açıklandı. Buna göre endeks 5. ayında da 50’nin üzerindeki seyrini korudu.

Türkiye’de imalat satın alma yöneticileri endeksi (PMI) Ekim’de »

Türkiye’nin Sanayi üretim endeksi Mayıs’ta aylık bazda yüzde 17,4 artarken, yıllık bazda yüzde 19,9 azaldı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Mayıs ayına ilişkin »

Sanayi üretim endeksi, Nisan ayında aylık yüzde 30.4 ve yıllık yüzde 31.4 düştü.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Nisan ayına ilişkin sanayi üretim endeksi sonuçlarını açıkladı. Buna göre, Nisan’da takvim »

Sanayi üretimi Mart’ta aylık bazda % 7.1 , yıllık % 2 düştü. Tahminlerden fazla düşen sanayi üretim verisi koronavirüs pandemisinin etkisini yansıtıyor.

TÜİK verilerine göre sanayi üretimi yıllık %2,0 »

Scroll To Top