Etikete Göre: İngiliz Sterlini

İngiltere’de fiyat artışı, Ağustos ayında yüzde 2.9 ile tahminleri aştı.

İngiltere’de enflasyon Ağustos’ta bir önceki ay kaydedilen yüzde 2.6’dan yüzde 2.9 seviyesine yükseldi. Zayıf sterlin geçtiğimiz yıl boyunca »

18.10.2016

İngiltereİngiltere’de enflasyon, zayıf sterlinin ithalat maliyetlerini yukarı çekmesinin etkisiyle, Eylül ayında yaklaşık iki yılın en hızlı artışını gerçekleştirdi.

Ulusal İstatistik Ofisi tarafından Salı günü yapılan açıklamaya göre İngiltere’de Ağustos ayında yüzde 0.6 olan tüketici fiyatları artışı, Eylül ayında hızlanarak yüzde 1 seviyesinde gerçekleşti. Veri, »

23.02.2016

Avrupa BorsalarıAvrupa Borsaları Çin ve emtia fiyatlarını takip ederken BREXIT endişelerinin yeniden başlaması, İngiliz Sterlini ve Euro’nun değer kayıplarıyla beraber bugün önemli oranda değer kaybetti. STOXX EUROPE 600 endeksi de günü -4,04 puan ve %1,22 düşerek 327,78 puandan tamamladı. »

30.11.2015

IMFIMF İcra Kurulu bugün yaptığı toplantıda Çin Yuanı’nın SDR’nin (Özel Çekim Hakkı) hesaplanmasında kullanılan sepete alınmasına karar verdi.

Washington’da konuya ilişkin konuşan IMF Başkanı Christine Lagarde Yuan’ın SDR sepetine eklenmesinin Çin’in küresel »

03.10.2014

DövizDolar, ABD’de işsizlik oranının 6 yılın en düşük seviyesine gerilemesinin ve istihdamın beklenenden fazla artmasının ardından, 4 yılın en yüksek seviyesine çıktı.

Dolar/TL 2.3070 seviyesini görerek 29 Ocak’tan bu yana en yüksek düzeye çıktı. ABD’de işsizlik oranının 6 yılın en düşük seviyesine inmesi ve Ortadoğu’da gerilimin tırmanması doları destekledi. Kur saat 17:19 itibariyle dünkü kapanışa göre yüzde 1,47’lik artışla 2.3026 seviyesine yükseldi.
»

29.09.2014

Libor skandalına ilişkin İngiliz denetleyici kurumların ‘görevi kötüye kullanma’ gerekçesiyle temmuz ayında toplam 218 milyon sterlin ceza vermesinin ardından, Lloyds Bankacılık Grubu sekiz çalışanın işten çıkarıldığını duyurdu.

Gruptan yapılan açıklamada, “görevi kötüye kullanmanın tamamen kabul edilmez bir durum” olduğu belirtildi.

Yüzde 25 hissesi halen İngiliz hükümetine ait Llyods Bankacılık Grubu’nun, daha önce Japon yeni ve İngiliz sterlini üzerindeki işlemlerde manipülasyona yol açtığı iddia edilmişti.

İngiliz medyası da geçen hafta, uluslararası operasyonları olan 6 bankanın, döviz piyasası manipülasyonu suçlamalarından kaynaklanabilecek yüklü para cezaları için uzlaşma girişiminde bulunduğu yönünde haberlere yer vermişti.

İngiliz medyası Barclays, Citigroup, HCBS, JPMorgan Chase, Royal Bank of Scotland ve UBS bankalarının, İngiltere Finansal Denetim Otoritesi (FCA) ile döviz piyasasında manipülasyon yaptıkları iddiaları nedeniyle olası para cezaları konusunda görüşmelere başladığını öne sürmüştü.

08.09.2014

İskoçya’da dün yayınlanan ankette bağımsızlık destekçilerinin yüzde 51’e kadar yükselmesi, haftanın ilk gününde İngiliz sterlininin son 10 ayın en düşük seviyesine gerilemesine neden oldu.

18 Eylül tarihinde yapılacak olan İskoçya referandumuna ilişkin Sunday Times gazetesindeki YouGov anketinde bağımsızlık yanlılarının yüzde 51, karşıtlarının ise yüzde 49 olarak açıklanmasının ardından bugün sabah saatlerinde İngiliz sterlin yüzde 1 değer kaybederek, 1,6159 dolarla son 10 ayın en düşük seviyesini gördü. İngiliz sterlini euro karşısında da sabah saatlerinde yaklaşık yüzde 1 oranında değer kaybederek 1,2480 euroya geriledi.

Scroll To Top