Etikete Göre: halka arz

Mavi JeansToplam 27.3 milyon hisse satılırken birim fiyat 43 TL olarak belirlendi. En büyük alıcılar arasında ünlü yatırımcı Mark Mobius’un yönetici olduğu Templeton Fon da yer aldı.

İş Yatırım tarafından yapılan açıklamaya göre, 8-9 Haziran’da gerçekleştirilen Mavi Jeans’in hisselerinin halka »

Mavi JeansBünyesinde Mavi markasını bulunduran Mavi Giyim Sanayi, yaklaşık yüzde 50 hissesini Borsa İstanbul’da halka arz etme kararı aldığını duyurdu. Bu halka arzın yılın en büyük halka arzı olması bekleniyor.

Mavi Giyim’den yapılan açıklamada, Turkven’in yönettiği Turkish Private Equity Fund II ile Akarlı ailesinin sahip olduğu »

Mavi JeansÜnlü hazır giyim markası Mavi Jeans, halka arz için SPK’ya başvuruda bulundu.

Şirketin hissedarları Akarlı ailesi ve girişim şirketi Turkven, daha önce halka arz için yatırım bankaları Goldman Sachs »

03.07.2015

ÇinÇin, hisse senedi piyasasındaki sert düşüşlere karşı önlem almaya çalışıyor. Çin Sermaye Piyasası Kurulu, Temmuz ayında halka arz sayısının Haziran’ın altına ineceğini açıkladı.

Çin Sermaye Piyasası Kurulu, konu ile ilgili açıklamasında, “Temmuz başından bu yana 10 firmaya halka arz izni verildi. Halka arz yoluyla finansman imkanı sınırlanacak” ifadelerini kullandı. »

11.05.2015

Global Yatırım Holding bağlı ortaklığı Global Liman’ın halka arzında 7 Mayıs’taki halka arzında talebin tahsisatın üzerinde gelmesine karşın; şirketin bundan sonraki yeni liman satın alma projelerini özel bir şirket olarak yürütmesine karar verdiğini, bu nedenle de halka arzın iptal edildiğini duyurdu.

Global Yatırım Holding’den KAP’a yapılan açıklamada, Global Liman’ın borçlanma piyasalarındaki imkanlarını da göz önüne alarak, stratejik yatırımcılar veya özel sermaye fonları ile işbirliğini değerlendirmeyi planladığı belirtildi. »

05.05.2015

Yıldız HoldingYıldız Holding’in halka arz sürecindeki şirketlerinden Ak Gıda’nın çoğunluk hisselerinin Fransız Lactalis Group’a satıldığı belirtildi.

Konu hakkında bilgi sahibi kaynak Reuters’a yaptığı açıklamada, şirketin halka arz sürecinin de iptal edildiğini duyurdu.

Sermayesi 320 milyon lira olan Ak Gıda’da, yüzde 45 hisseye karşılık gelen 144 milyon adet payın 5.78-6.92 lira fiyat aralığından halka arzında talep toplama işlemi yarın başlayacak ve 8 Mayıs’ta sona erecekti.  »

16.03.2015

FinansbankFinansbank’ın hisselerinin bir kısmının halka arzını koordine edecek ve çeşitli konularda danışmanlık verecek bankalar belirlendi.

Finansbank’tan KAP’a yapılan açıklamada, Goldman Sachs International, Merrill Lynch International ve Morgan Stanley Co. International Plc’nin müşterek global koordinatörler ve uluslararası eş lider yöneticiler olarak belirlendiği kaydedildi.
»

03.03.2015

Borsa İstanbulBorsa istanbul (BIST) sermayesinin en fazla yüzde 42.75’ine denk gelecek hisselerin ilk kez halka arzı için süreci başlatma kararı aldı.

BIST’ın internet sitesinde yer alan açıklamada, halka arzın yıl sonundan önce tamamlanmasının öngörüldüğü ancak Hazine’nin bağlı olduğu bakanın onayı ile halka arzın 2016 sonuna kadar uzatılabileceği ifade edildi.
»

09.01.2015

2013 yılında halka arzdan sağlanan gelir 60 milyar lirayı geçerken, 2014 yılında halka arzdan sağlanan kaynak tutarı 70 milyar liraya yaklaştı.

AA muhabirinin Borsa İstanbul verilerinden derlediği bilgilere göre, geçen yıl 532 ihraç gerçekleşirken, halka arzda sağlanan gelir 67 milyar 79 milyon lira oldu. Bunun 714 milyon lirası pay halka arzından, 66 milyar 365 milyon lirası da borçlanma araçları ve kira sertifikası satışından elde edildi. »

22.10.2014

FinansbankFinanbank, bankanın mevcut çıkarılmış sermayesinin halka arz yöntemiyle 715 milyon lira arttırılması için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvurma kararı aldığını bildirdi.

Bankanın Kamuyu Aydınlatma Patformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, yönetim kurulunun banka hisselerinin bir bölümünün halka arz edilmesi hususunda ilk taslağı hazırlanan izahnameyle SPK’ya başvurulmasına karar verdiği duyuruldu.
»

19.09.2014

FinansbankFinansbank AŞ, hisselerinin bir kısmının halka arz edilmesi için çalışmalara başladığını bildirdi. Finansbank’tan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, banka hisselerinin bir kısmının halka arz edilme imkanlarının değerlendirilmesine yönelik hazırlık çalışmalarının başlatıldığı belirtilerek, “Bu çerçevede önümüzdeki dönemde konuyla ilgili olarak yatırım bankalarının ve aracı kuruluşların görevlendirilmesi planlanmaktadır” denildi.

Scroll To Top