Etikete Göre: FED

ABD Merkez Bankası 2 günlük toplantı sonrası merakla beklenen faiz kararını açıkladı. Fed beklendiği gibi faiz artış hızını yavaşlattı ve 25 baz puanlık artış yaptı. Faiz artışlarının devam etmesinin »

ABD’de sanayi üretimi Kasım’da geriledi. Veri, imalat sektörünün talepteki zayıflama ve tüketici harcamalarındaki değişimden olumsuz etkilendiğini gösterdi.

Fed verilerine göre ABD’de sanayi üretimi Kasım’da aylık »

ABD’de tüketici fiyat endeksi (TÜFE) Kasım’da tahminlerin altında gerçekleşti. Bu yavaşlama, enflasyonda en kötüsünün geride kalmış olabileceğine işaret etti.

ABD’de enflasyon enerji maliyetlerindeki gerilemenin »

Fed’in son toplantısına ait tutanaklar yayımlandı. Tutanaklara göre çoğu Fed yetkilisi yakında faiz artışlarının hızının yavaşlamasını destekledi.

Tutanaklarda ayrıca Fed ekonomistlerinin politika yapıcıları »

ABD Merkez Bankası (Fed), politika faizini 75 baz puan artırarak 14 yılın en yüksek seviyesi olan yüzde 3,75-4,00 aralığına çıkardı.

Fed bugün sona eren 2 günlük Federal Açık Piyasa Komitesi »

ABD ekonomisi yılın üçüncü çeyreğinde, enflasyon ve Fed’in faiz artışlarına karşın güçlü büyüme gösterdi. Gayrisafi yurtiçi hasıla, ilk iki çeyrekteki küçülmenin ardından üçüncü çeyrekte yıllık bazda »

ABD’de sanayi üretimi Eylül’de artarak Fed’in faiz artışlarının talebi azaltmasına rağmen sektörün güçlü kaldığına işaret etti.

Fed verilerine göre sanayi üretimi Eylül’de aylık bazda »

ABD’de Eylül ayına ilişkin yıllık enflasyon yüzde 8,2 ile beklentileri aştı. Çekirdek enflasyon 40 yılın zirvesine çıktı. Verilerin açıklanmasından hemen sonra Fed swapları Kasım’da 75 baz puanlık faiz »

ABD Merkez Bankası (Fed) piyasa beklentilerine paralel olarak politika faizini 75 baz puan artırırken, faiz artışlarının devam edeceğini öngördü. Fed yetkililerinin faize ilişkin öngörüleri Kasım ayı için de 75 baz puanlık »

Scroll To Top