Ekonomi kategorisindeki haberler

Bütçede rekor açık

Merkezi yönetim bütçe dengesinde Ocak ayında 32,2 milyar TL olarak gerçekleşen açık, deprem felaketinin yaşandığı Şubat’ta vergi gelirlerindeki düşüşle 170,6 milyar TL’ye yükseldi. Bu, 2006’ya kadar giden »

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Türkiye’nin brüt dış borç stokunun 30 Eylül itibarıyla 442,9 milyar dolar, net dış borç stokunun ise 220,6 milyar dolar olduğunu açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 30 Eylül 2022 itibarıyla brüt »

Türk-İş tarafından hazırlanan Açlık ve Yoksulluk Sınırı Aralık 2022 araştırmasına göre, Ankara’da yaşayan dört kişilik bir ailenin “gıda için” yapması gereken asgari harcama tutarındaki artış bir önceki aya göre »

Ekonomik büyümenin öncü göstergesi olan imalat sanayi performansında referans kabul edilen İstanbul Sanayi Odası Türkiye İmalat PMI, Kasım’da 45,7’ye geriledi ve üst üste dokuzuncu ay eşik değer 50’nin »

Türk-İş tarafından hazırlanan Açlık ve Yoksulluk Sınırı Kasım 2022 araştırmasına göre, Ankara’da yaşayan dört kişilik bir ailenin “gıda için” yapması gereken asgari harcama tutarındaki artış bir önceki aya göre »

Hazine ve Maliye Bakanlığı verilerine göre, merkezi yönetim brüt borç stoku, Ekim sonu itibarıyla 3 trilyon 807,8 milyar lira olarak belirlendi. Borç stoku bir önceki ay 3 trilyon 674 milyar lira olarak »

Merkez Bankası haftalık para ve banka verilerine göre TCMB net uluslararası rezervleri 11 Kasım’da 3 milyar 691 milyon dolar arttı. IMF tanımlı net uluslararası rezervler böylelikle 18 milyar 230,4 »

Ticaret Bakanı Mehmet Muş tarafından açıklanan Ekim ayı dış ticaret istatistiklerine göre ihracat geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 3 artışla 21,3 milyar dolara yükseldi. İthalat 29,3 milyar dolar »

İSO Türkiye İmalat PMI endeksi Ekim’de 46,4’e geriledi. Endeks üst üste sekizinci ay eşik değer 50’nin altında kalarak sektörün performansında sert yavaşlamaya işaret etti. Böylece imalat PMI pandemiden bu yana »

Hazine alacakları, Eylül sonu itibarıyla 20,5 milyar lira olarak gerçekleşti.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 30 Eylül itibarıyla Hazine alacaklarına ilişkin verileri açıkladı. Buna göre, Hazine alacakları, Eylül sonu »

Scroll To Top