Ekonomi kategorisindeki haberler

Hazine ve Maliye Bakanlığı verilerine göre, merkezi yönetim brüt borç stoku, Ekim sonu itibarıyla 3 trilyon 807,8 milyar lira olarak belirlendi. Borç stoku bir önceki ay 3 trilyon 674 milyar lira olarak »

Hazine alacakları, Eylül sonu itibarıyla 20,5 milyar lira olarak gerçekleşti.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 30 Eylül itibarıyla Hazine alacaklarına ilişkin verileri açıkladı. Buna göre, Hazine alacakları, Eylül sonu »

Ağustos sonu itibarıyla, Uluslararası Yatırım Pozisyonu verilerine göre, Türkiye’nin yurt dışı varlıkları, 2021 yıl sonuna göre yüzde 2,7 oranında artışla 296,1 milyar dolar, yükümlülükleri ise yüzde 4,6 oranında »

Kur korumalı mevduatın Eylül ayında bütçeye doğrudan getirdiği maliyet 9,3 milyar TL oldu. Böylelikle 7 ayda toplam maliyet 85 milyar TL’ye çıktı.

Kur korumalı mevduatın bütçeye doğrudan maliyeti »

Çiğ süte zam geldi

Ulusal Süt Konseyi (USK), çiğ süt tavsiye fiyatını yüzde 13’ün üzerinde artışla 8,5 TL’ye yükseltti. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci de üreticinin eline litre başına en az 9 TL geçeceğini »

Merkez Bankası, ağustos ayı cari işlemler dengesi verilerini açıkladı. Cari açık 3.11 milyar dolarla piyasa beklentisinin hafif altında geldi. Yıllık açık ise 40.9 milyar dolara ulaşarak, 4 yılın zirvesine »

Esnafa yeni kredi paketi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Esnafımız için Halkbank vasıtasıyla 60 ay vadeyle ve yüzde 7,5 faiz oranıyla istifade edebilecekleri 100 milyar liralık bir kredi kampanyası başlatıyoruz” »

Ticaret Bakanlığı geçici verilerine göre Eylül ayında dış ticaret açığı yüzde 299 artışla 10,4 milyar dolar oldu. Böylelikle Eylül ayında da dış ticaret açığı 10 milyar doların üzerine »

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s (S&P), Türkiye’nin uzun vadeli döviz cinsinden kredi notunu “B+”dan “B”ye indirdiğini, kredi notu görünümünü ise “negatif”ten “durağan”a »

Türk-İş Araştırmasının 2022 Eylül ayı sonucuna göre; dört kişilik bir ailenin aylık gıda harcaması tutarı yani açlık sınırı 7 bin 245 liraya yoksulluk sınırı da 23 bin 600 liraya çıktı. Gıda enflasyonu aylık yüzde 5,15, »

Scroll To Top