Dünya kategorisindeki haberler

Fed’in son toplantısına ait tutanaklar yayımlandı. Tutanaklara göre çoğu Fed yetkilisi yakında faiz artışlarının hızının yavaşlamasını destekledi.

Tutanaklarda ayrıca Fed ekonomistlerinin politika yapıcıları »

Almanya’da üretici fiyatları Ekim’de yıllık bazda yüzde 34,5 arttı. Bir önceki ay ÜFE’de yıllık artış yüzde 45,8 ile rekor kırmıştı.

Ekim ayında Almanya ekonomisindeki üretici fiyatları »

Çin’de banka kredileri için gösterge niteliğindeki 1 yıl vadeli ana faiz oranı yüzde 3,65 seviyesinde sabit tutuldu. 5 yıl vadeli gösterge faiz de yüzde 4,30 seviyesinde  »

ABD Merkez Bankası (Fed), politika faizini 75 baz puan artırarak 14 yılın en yüksek seviyesi olan yüzde 3,75-4,00 aralığına çıkardı.

Fed bugün sona eren 2 günlük Federal Açık Piyasa Komitesi »

Çin’in fabrika ve hizmet faaliyetleri, daha sıkı Kovid kısıtlamaları ve emlak piyasasında devam eden durgunluk ile dünyanın en büyük ikinci ekonomisine baskı yapmaya devam ederken, »

Euro Bölgesi enflasyonu Ekim’de de tırmanışını sürdürerek rekor tazeledi. Bölge ekonomisinin 3. çeyrek büyümesi de yüzde 0,2’ye geriledi. Büyümenin ivme kaybetmesi resesyon endişelerini »

ABD ekonomisi yılın üçüncü çeyreğinde, enflasyon ve Fed’in faiz artışlarına karşın güçlü büyüme gösterdi. Gayrisafi yurtiçi hasıla, ilk iki çeyrekteki küçülmenin ardından üçüncü çeyrekte yıllık bazda »

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, İngiltere’nin kredi notunu teyit ederken, görünümünü siyasi ve ekonomik riskler nedeniyle aşağı yönlü revize etti.

Moody’s’den yapılan açıklamaya göre, Ülkenin yerel ve yabancı »

Almanya’da Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE), yüksek enerji fiyatlarının etkisiyle geçen ay 2021’in aynı dönemine göre yüzde 45,8 artarak rekor seviyede kalmaya devam etti.

Almanya Federal İstatistik Ofisi (Destatis), eylül ayına ilişkin »

Scroll To Top