BİST kategorisindeki haberler

Borsa İstanbul Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, Halkbank Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevine başlaması nedeniyle, görevinden ayrıldığını duyurdu.

Karadağ’ın sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama »

Borsa İstanbul AŞ tarafından, Ana Pazar’da işlem görmekte olan şirketlerden fiili dolaşımdaki paylarının ortalama piyasa değeri 100 milyon TL’nin üzerinde olan 7 şirket ve paylarının 1 Şubat 2018 tarihinden itibaren »

08.02.2017

Borsa İstanbulGeçen yıl Nisan ayında yeniden yapılanma kapsamında Borsa İstanbul Genel Müdürlüğü görevine getirilen Osman Saraç’ın yönetime sunduğu istifa kabul edilmedi.

Bir süredir yönetimle anlaşmazlık yaşadığı iddia edilen Saraç’ın istifası, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli »

14.12.2016

Borsa İstanbulBorsa Istanbul (BIST) dün akşam KAP’a yaptığı bildirim ile 02/01/2017 ila 31/03/2017 dönemine ilişkin Endeks değişikliklerini açıkladı.

Buna göre, (SKBNK) ŞEKERBANK, (GLYHO) GLOBAL YAT. HOLDİNG, (TRCAS) TURCAS PETROL, (HURGZ) HÜRRİYET GZT, (ALCTL) ALCATEL LUCENT TELETAŞ, »

28.10.2016

Borsa İstanbulBorsa İstanbul’un açılış ve kapanış saatlerinde değişikliğe gidildi.

Edinilen bilgiye göre, Borsa İstanbul yaz saati uygulamasının beraberinde getirdiği sıkıntıları aşmak için, 30 dakikalık bir geç açılma ve geç kapanma kararı aldı.

Hala devam eden uygulama nedeniyle, ABD ve Avrupa »

30.09.2016

Borsa İstanbulBorsa İstanbul’da gong, Ziraat Portföy Katılım Endeksi için çaldı.

Ziraat Portföy Katılım Endeksi’nin piyasalarla buluşması nedeniyle düzenlenen gong töreninde, gongu Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu Başkanı Mehmet Ali Akben, Borsa İstanbul’un Kurucusu & Onursal Başkanı ve Ziraat Bankası Yönetim Kurulu »

26.09.2016

Borsa İstanbulBorsa İstanbul Uyum Gıda’yı şirketin talebi üzerine borsa kotundan çıkaracak.

Konuya dair KAP’a yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; Sermaye Piyasası Kurulunun 12/11/2014 tarihli ve II-27.2 sayılı “Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakları Tebliği” kapsamında Kurula ve Borsamıza başvuru yapan Uyum Gıda ve İhtiyaç Maddeleri »

08.08.2016

FinansYabancı yatırımcı, Borsa İstanbul pay piyasalarında, temmuz ayında net satış yaparken, satış tutarının önceki aylara göre azaldığı görüldü.

Borsa İstanbul tarafından açıklanan verilere göre, yabancı yatırımcı, yılın ilk 4 ayındaki net alış serisinin ardından »

03.08.2016

Borsa İstanbulBorsa İstanbul AŞ, halka açık Royal Halı İplik Tekstil Mobilya Sanayi ve Ticaret AŞ paylarının Yakın İzleme Pazarında işlem göreceğini duyurdu.

Borsa İstanbul AŞ, Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yayımlanan açıklamasında “Borsa Yönetim Kurulu, payları borsamızın ana pazarında işlem görmekte olan Royal Halı »

28.07.2016

Borsa İstanbulBorsa İstanbul, Taraf Gazetesi’nin işlem sırasının kapatıldığını duyurdu.

Borsa İstanbul AŞ’nin, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan açıklamasında, “Resmi Gazete yayınlanan 668 sayılı KHK gereği Borsamızda Yakın İzleme Pazarı’nda işlem gören Taraf Gazetesi işlem sırası (TARAF.E) bugün seans öncesinde »

27.07.2016

VİA GYOSermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) 26 Temmuz 2016 tarihli bülteninde, VİA Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (VİA GYO) hisselerinin, halka arz fiyatı olan 13.6 TL’nin ve geri alım garantisi verilen fiyatı olan 14.0 TL’nin altında işlem görmesi ve çok sığ bir piyasasının bulunması nedeniyle, VİA GYO hisse senetlerinin gayrimenkul yatırım ortaklığı statüsünün sona erdirilmesine »

25.07.2016

Bank AsyaBorsa İstanbul tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, Bank Asya’nın 25 Temmuz 2016 tarihi itibariyle Borsa kotundan çıkarıldığı belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun »

22.07.2016

Bank AsyaBorsa İstanbul’da işlem gören Asya Katılım Bankası AŞ’nin (Bank Asya) pay piyasasındaki işlem sırasının kapalılık halinin azami 6 ay süreyle devam edeceği bildirildi.

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu, Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yayımlanan duyurusunda 15 Temmuz’da işlem sırası kapatılan Bank Asya’nın, faaliyetinin geçici olarak durdurulduğu »

15.07.2016

Bank AsyaBorsa İstanbul’da işlem gören Bank Asya’nın pay piyasasındaki işlem sırası, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunun (TMSF) bugün yapacağı satış ihalesi sonuçlanıncaya kadar işleme kapatıldı.

Borsa İstanbul Genel Müdürlüğü’nün Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayımlanan duyurusunda, Asya Katılım »

Scroll To Top