BES kategorisindeki haberler

Hazine Müsteşar Yardımcısı Ahmet Genç, Bireysel Emeklilik Sistemi’nde (BES) 79-80 milyar liraya varan bir birikim olduğunu söyledi. Genç, “Bu paralar sizin paranız ve sizin adınıza birikiyor. Bu hiçbir zaman devletin »

Katılımcı sayısının 6 milyon 839 bin olduğu Bireysel Emeklilik Sistemi’ndeki (BES) fon tutarı 73 milyar 96 milyon liraya ulaştı.

Hazine Müsteşarlığı’nın Sigortacılık Sektörü Göstergeleri »

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de sosyal güvenlik sistemini tamamlayıcı olarak kurulan Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) 14. yılını doldurmaya yaklaşırken, katılımcıların fon tutarı ile devlet katkısı fon »

04.07.2016

BESSosyal güvenlik sisteminin tamamlayıcısı olarak kurulan Bireysel Emeklilik Sistemi’nde (BES) katılımcıların fon tutarı 48 milyar 119 milyon liraya tırmandı.

BES, bireylerin emeklilik dönemlerinde refah seviyelerinin düşmemesini ve yurt içinde uzun vadeli tasarruf seviyesini yükselterek yarattığı fonlarla ülke ekonomisine katkı sağlamayı »

11.05.2016

BESSosyal güvenlik sisteminin tamamlayıcısı olarak kurulan Bireysel Emeklilik Sistemi’nde (BES) devlet katkısı fon tutarı 6 milyar 105,7 milyon liraya çıktı.

Türkiye’de fiilen 2003’ten itibaren uygulanmaya başlanan BES, 2013 yılında yüzde 25’lik devlet katkısının başlamasıyla »

05.02.2016

BESHazine tarafından yayınlanan yönetmelik ile, Bireysel Emeklilik Sistemindeki devlet katkısına üst sınır getirildi.

Bireysel Emeklilik Sisteminde (BES) her katılımcı için bir hesaplama döneminde ödenen ve devlet katkısının hesaplanmasına esas teşkil eden katkı paylarının toplamı, »

30.12.2015

BESBireysel Emeklilik Sisteminde (BES) “giriş aidatı” ve “yönetim gider kesintisi”ne üst sınır getiren düzenleme yeni yıldan itibaren yürürlüğe girecek.

BES kapsamında sözleşmelerin ilk 5 yılında “giriş aidatı” ve “yönetim gider kesintisi” adı altında yapılan toplam kesinti tutarı, her yıl için aylık brüt asgari ücretin yüzde 8,5’ine karşılık gelen »

27.07.2015

BESDünyada olduğu gibi Türkiye’de de sosyal güvenlik sisteminin tamamlayıcısı olarak kurulan Bireysel Emeklilik Sistemi’nden (BES) bu yılın ilk 6 ayında 6 bin 77 kişi emekli oldu.

Emeklilik Gözetim Merkezi (EGM) verilerinden derlenen bilgilere göre, 2014 sonu itibariyle BES’teki katılımcı sayısı 5 milyon 92 bin 871 olarak gerçekleşti. »

02.06.2015

Emeklilik Gözetim MerkeziEmeklilik Gözetim Merkezi’nin 26 Mayıs’ta gerçekleştirdiği yönetim kurulu toplantısında alınan kararla BNP Paribas Cardif Türkiye CEO’su Cemal Kişmir yeni yönetim kurulu başkanı oldu.

Kişmir konuya ilişkin yazılı açıklamasında, EGM’nin yeni dönem yönetim kurulu başkanı olarak seçilmekten dolayı mutluluk duyduğunu belirtti. »

25.05.2015

BESBireysel Emeklilik Sistemi (BES) kapsamında yapılan sözleşmelerin ilk 5 yılında “giriş aidatı” ve “yönetim gider kesintisi” adı altında yapılan toplam kesinti tutarı, her yıl için aylık brüt asgari ücretin yüzde 8,5’ine karşılık gelen maktu tutarı aşamayacak. 6. yıl ve sonrası için ise bu kapsamda kesinti yapılamayacak.

Hazine Müsteşarlığının, Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği, »

06.01.2015

Ali BabacanBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, Bireysel Emeklilik Sistemi’ne (BES) 2003 yılından 2013 yılı başına kadar 3 milyon 100 bin kişinin katıldığını belirterek, “Devlet katkısı sistemine geçtikten sonra buna 2 milyon kişi daha ilave olmuş ve sayı, bugün itibarıyla 5 milyon 100 bin. Demek ki sistemdeki değişiklik işe yaramış” dedi.

Babacan, BES’e dahil olan 5 milyonuncu katılımcıyı tanıtmak amacıyla Rixos Otel’de düzenlenen basın toplantısında, BES’in, faaliyete geçtiği 2003 yılından bu yana çok önemli mesafe katedildiğini söyledi.   »

Scroll To Top