Sanayi kategorisindeki haberler

İmalat sanayisi genelinde kapasite kullanım oranı, nisanda bir önceki aya göre 0,5 puan azalarak yüzde 77,3 seviyesine geriledi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’ndan (TCMB) »

Büyümenin öncü göstergelerinden sanayi üretimi şubat ayında yıllık bazda yüzde 9.9 artış gösterdi. Beklenti artışın yüzde 8.6 olacağı yönündeydi.

Aylık bazda yüzde 0.8 düşüş beklenen aylık sanayi »

Türkiye’de sanayi üretimi ocakta, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 12 artarken, bir önceki aya göre yüzde 0,8 azaldı. Beklenti aylık %1.2, yıllık %6.7 artıştı.

Arındırılmamış sanayi üretim endeksi, ocak ayında »

Türkiye imalat PMI Endeksi Şubat’ta 55,6 olarak ölçülerek imalat sektöründeki güçlü iyileşmenin devam ettiğini gösterdi.

Ekonomik büyümenin öncü göstergesi olan İstanbul »

İmalat sanayisi genelinde kapasite kullanım oranı, şubatta bir önceki aya göre 0,4 puan azalarak yüzde 77,8 düzeyinde gerçekleşti.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’ndan (TCMB) »

Sanayi ciro endeksi arttı

Sanayide toplam ciro endeksi geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 28 arttı. Endeks, geçen yılın aralık ayında da bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 27,2 artış gösterdi.

Türkiye İstatistik Kurumu, 2017 Aralık ayı ve yıl geneline »

Türkiye’de sanayi üretimi Aralık’ta aylık % 0.9 yıllık %8.7 arttı. Beklenti aylık %0.5, yıllık %6.8 artıştı. Önceki ayın verisi ise %0.3’ten % 0.2’ye revize edildi.

Takvim etkisinden arındırılmış sanayinin alt sektörleri »

Türkiye’de sanayi üretimi Kasım’da aylık % 0.3 yıllık % 7 ile beklentiye paralel arttı. Beklenti de aylık %0.3, yıllık %7 artıştı.

Takvim etkisinden arındırılmış sanayinin alt sektörleri »

Türkiye İSO imalat PMI Aralık ayında 54.9’a yükseldi.

Ekonomik büyümenin öncü göstergesi olan imalat sanayi performansında en hızlı ve güvenilir referans kabul edilen İstanbul Sanayi Odası »

Aralık ayında imalat sanayi genelinde kapasite kullanım oranı yüzde 79’a geriledi. Bu ayda dayanıklı tüketim malları kapasite kullanım oranı ise kasımda kaydedilen hızlı düşüşün ardından »

Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış toplam sanayi ciro endeksi, ekimde bir önceki aya göre yüzde 4,1 artış gösterdi.

Türkiye İstatistik Kurumu, ekim ayına ilişkin sanayi ciro endeksi »

Sanayi üretimi Ekim’de aylık %0,7, yıllık %7.3 arttı.

TÜİK verilerine göre takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretim endeksi ekimde yıllık bazda yüzde 7,3, mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretimi ise bir önceki aya göre yüzde 0,7 arttı. Beklenti aylık %0.3, »

Sanayi ciro endeksi arttı

Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış toplam sanayi ciro endeksi, eylülde bir önceki aya göre yüzde 2,8 artış gösterdi.

Türkiye İstatistik Kurumu, eylül ayına ilişkin sanayi ciro »

Scroll To Top