Sanayi kategorisindeki haberler

Sanayi üretimi, Haziran’da 10 ayın en hızlı yükselişini kaydettikten sonra Temmuz’da bir önceki aya göre yüzde 4,2 azalarak Nisan 2020’den bu yana en hızlı aylık düşüşü »

Sanayi üretimi Haziran ayında yüzde 2,3 ile 10 ayın en hızlı yükselişini kaydederken geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 23,9 artış kaydetti.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıkladığı Sanayi Üretim »

İstanbul Sanayi Odası Türkiye İmalat PMI, Mayıs’ta 49,3 olarak gerçekleşti ve son bir yılda ilk kez eşik değer 50’nin altına indi. Bununla birlikte endeks, faaliyet koşullarındaki bozulmanın oldukça ılımlı »

Türkiye’de sanayi üretimi Ekim’de geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10,2 artış kaydetti.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Ekim’de »

İmalat PMI Ekim’de yükseldi

İstanbul Sanayi Odası-Markit İmalat PMI göstergesine ilişkin Ekim ayı sonuçları açıklandı. Buna göre endeks 5. ayında da 50’nin üzerindeki seyrini korudu.

Türkiye’de imalat satın alma yöneticileri endeksi (PMI) Ekim’de »

Türkiye’nin Sanayi üretim endeksi Mayıs’ta aylık bazda yüzde 17,4 artarken, yıllık bazda yüzde 19,9 azaldı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Mayıs ayına ilişkin »

Sanayi üretim endeksi, Nisan ayında aylık yüzde 30.4 ve yıllık yüzde 31.4 düştü.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Nisan ayına ilişkin sanayi üretim endeksi sonuçlarını açıkladı. Buna göre, Nisan’da takvim »

Sanayi üretimi Mart’ta aylık bazda % 7.1 , yıllık % 2 düştü. Tahminlerden fazla düşen sanayi üretim verisi koronavirüs pandemisinin etkisini yansıtıyor.

TÜİK verilerine göre sanayi üretimi yıllık %2,0 »

Türkiye’de sanayi üretimi Ağustos’ta aylık %2.8, yıllık bazda da % 3.6 düştü.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), ağustos ayına ilişkin sanayi üretim endeksi sonuçlarını açıkladı. Buna göre, takvim etkisinden »

Türkiye’nin 2023 Sanayi ve Teknoloji Stratejisi’nin açıklandığı toplantıda konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, hedeflere ulaşma noktasında sanayi stratejisinde 5 ana bileşen ve 23 alt politika »

Scroll To Top