Etiket Arşivi: Türkiye

Tarım ÜFE Ocak’ta arttı

Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi (Tarım ÜFE) bu yılın ocak ayında bir önceki aya göre yüzde 3,02 artarken, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 10,41 yükseldi.

Türkiye İstatistik Kurumu, ocak ayına ilişkin Tarım ÜFE »

Tüketici enflasyonu ocakta aylık yüzde 1.35 arttı, yıllık enflasyon yüzde 12.15’e çıktı. Ocakta enflasyonu en çok artıran gıda grubu olurken, politika faizi enflasyonun 0.9 puan altında »

Türkiye’nin 2019 yılı toplam ihracatı bir önceki yıla göre yüzde 2,04 artışla 180,4 milyar dolar oldu. İthalat ise 210,4 milyar dolar olarak açıklandı.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, bakanlık merkezinde »

2019’un son enflasyonu piyasa beklentilerinin üzerinde geldi. TÜFE, aralıkta yüzde 0,74 artarken, yıllık enflasyon yüzde 11,84 oldu. Beklentilerdeki sapmanın en önemli nedeni gıda fiyatlarında yaşanan 3 artış »

Tarım ÜFE Ekim’de arttı

Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi (Tarım ÜFE) ekimde bir önceki aya göre yüzde 1,70, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 18,22 yükseldi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), ekim ayına »

Türkiye’de sanayi üretimi Ağustos’ta aylık %2.8, yıllık bazda da % 3.6 düştü.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), ağustos ayına ilişkin sanayi üretim endeksi sonuçlarını açıkladı. Buna göre, takvim etkisinden »

Tarım-ÜFE Eylül’de arttı

Tarım-ÜFE Eylül ayında yüzde 1,59 arttı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Eylül ayına dair Tarım ürünleri üretici fiyat endeksini (Tarım – ÜFE) »

Türkiye’nin 2023 Sanayi ve Teknoloji Stratejisi’nin açıklandığı toplantıda konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, hedeflere ulaşma noktasında sanayi stratejisinde 5 ana bileşen ve 23 alt politika »

TÜİK, haziran ayı işsizlik oranını yüzde 13 olarak açıkladı. İşsizlik oranı bir önceki yılın aynı ayına göre 2,8 puan artış kaydederken Türkiye’deki toplam işsiz sayısı 4 milyon 253 bin »

Enflasyon, ağustos ayında gıdanın desteğiyle piyasa beklentilerinin altında artış gösterdi. Aylık bazda yüzde 1,3 artması beklenen TÜFE yüzde 0,86 arttı. Yıllık enflasyon ise »

Türkiye ekonomisi 2019 yılının ikinci çeyreğinde yüzde 1.5 daraldı. Ekonomi, 2018’in son çeyreğinden itibaren son üç çeyrektir daralıyor.

Gayrisafi Yurt İçi Hasıla ikinci çeyrek ilk tahmini; »

Temmuz ayında dış ticaret açığı %46,9 azalarak 3 milyar 192 milyon dolara geriledi.

Türkiye İstatistik Kurumu ile Ticaret Bakanlığı işbirliğiyle oluşturulan geçici dış ticaret verilerine göre; ihracat 2019 yılı Temmuz ayında, »

Scroll To Top