Etiket Arşivi: TÜİK

Tarım ÜFE Ocak’ta arttı

Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi (Tarım ÜFE) bu yılın ocak ayında bir önceki aya göre yüzde 3,02 artarken, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 10,41 yükseldi.

Türkiye İstatistik Kurumu, ocak ayına ilişkin Tarım ÜFE »

Tüketici enflasyonu ocakta aylık yüzde 1.35 arttı, yıllık enflasyon yüzde 12.15’e çıktı. Ocakta enflasyonu en çok artıran gıda grubu olurken, politika faizi enflasyonun 0.9 puan altında »

2019’un son enflasyonu piyasa beklentilerinin üzerinde geldi. TÜFE, aralıkta yüzde 0,74 artarken, yıllık enflasyon yüzde 11,84 oldu. Beklentilerdeki sapmanın en önemli nedeni gıda fiyatlarında yaşanan 3 artış »

Tarım-ÜFE Kasım’da arttı

Tarım – ÜFE, 2019 yılı Kasım ayında bir önceki aya göre yüzde 1,76, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 17,33 artış gösterdi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Tarım Ürünleri Üretici »

Tarım ÜFE Ekim’de arttı

Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi (Tarım ÜFE) ekimde bir önceki aya göre yüzde 1,70, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 18,22 yükseldi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), ekim ayına »

Türkiye’de sanayi üretimi Ağustos’ta aylık %2.8, yıllık bazda da % 3.6 düştü.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), ağustos ayına ilişkin sanayi üretim endeksi sonuçlarını açıkladı. Buna göre, takvim etkisinden »

Tarım-ÜFE Eylül’de arttı

Tarım-ÜFE Eylül ayında yüzde 1,59 arttı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Eylül ayına dair Tarım ürünleri üretici fiyat endeksini (Tarım – ÜFE) »

TÜİK, haziran ayı işsizlik oranını yüzde 13 olarak açıkladı. İşsizlik oranı bir önceki yılın aynı ayına göre 2,8 puan artış kaydederken Türkiye’deki toplam işsiz sayısı 4 milyon 253 bin »

Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) ve Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ile indirgendiğinde, ağustosta en fazla reel getiri külçe altından sağlandı.

Türkiye İstatistik Kurumu, ağustos ayına ilişkin »

Scroll To Top