Etiket Arşivi: Euro Bölgesi

Avrupa’da istihdam arttı

Euro Bölgesi’nde 2017’nin 4. çeyreğinde istihdam, üçüncü çeyreğe kıyasla yüzde 0,3 yükseldi. Bu dönemde istihdam artışı Avrupa Birliği’nde (AB) ise yüzde 0,2 oldu.

Avrupa İstatistik Ofisi’nin (Eurostat) açıkladığı verilere »

Sanayi üretimi, ocakta bir önceki aya göre Euro Bölgesi’nde yüzde 1, Avrupa Birliği’nde (AB) ise yüzde 0,7 düştü.

Avrupa İstatistik Ofisi’nin (Eurostat) açıkladığı verilere »

Euro Bölgesi’nde hizmet PMI, Şubat ayında 57.1’e indi.

IHS Markit tarafından açıklanan veriye göre, bölgede hizmet PMI, Şubat ayında Ocak’ta gelmiş olduğu 58.8 seviyesinden 57.1’e »

Euro Bölgesi’nde işsizlik ocak ayında yüzde 8,6 ve Avrupa Birliği’nde (AB) yüzde 7,3 seviyesinde gerçekleşerek önceki aya göre değişiklik göstermedi.

Avrupa İstatistik Ofisi’nin (Eurostat) açıkladığı verilere göre, »

Euro Bölgesi’nde imalat PMI, Şubat’ta 58.6’ya geriledi.

Euro Bölgesi’nde imalat sektörü, sağlam bir hızda büyümeyi sürdürse de büyüme hızının zirveye ulaşmış olabileceğini işaret »

Avrupa Merkez Bankası’nın (AMB), geçen yılki net karı, varlık alım programı ve ABD doları portföyünde elde edilen net faiz gelirinin yüksek olması nedeniyle 2016’ya kıyasla 82 milyon avro artarak 1 milyar 275 milyon »

Perakende satışlar, geçen yılın Aralık ayında bir önceki aya göre Euro Bölgesi’nde yüzde 1,1; Avrupa Birliği’nde de (AB) yüzde 1 azaldı.

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat) verilerine göre, 2017’nin »

Euro Bölgesi’nde ocak ayı öncü yıllık enflasyon yüzde 1,3’e geriledi.

Avrupa İstatistik Ofisi’nin (Eurostat) yayımladığı öncü verilere göre, 19 üyeli Euro Bölgesi’nde 2017 yılının aralık ayında yüzde 1,4 olan yıllık »

Scroll To Top