Etiket Arşivi: ABD

ABD borsaları zayıf gelen ekonomik veriler ve Çin’den talep edilen ekonomik reformlara yönelik yol alınamamasıyla karışık seyretti.

Dow Jones endeksi günlük bazda yüzde 0,41 »

Üretici fiyatları Ocak’ta aylık %0.1 düştü, yıllık ÜFE %2.5’ten %2’ye geriledi.

Beklenti aylık %.0.1 artış, yıllık %2.1 olmasıydı. Çekirdek ÜFE aylık %0.2 artarken yıllık artış beklenti doğrultusunda %2.8’den »

ABD’de tüketici fiyatları petrol fiyatlarındaki düşüşle önceki aya göre değişmedi. TÜFE’de yıllık artış %1.9’dan % 1.6’ye geriledi. Bu, 1.5 senedeki en düşük artış olarak kayda geçti. Beklenti aylık »

Euro Bölgesi’nde sanayi üretimi Aralık’ta yıllık yüzde 4.2, aylık yüzde 3.3 azaldı. Sanayi üretimi dokuz yıldan uzun bir sürenin en sert düşüşünü kaydetti.

Euro Bölgesi’nde sanayi üretimi Aralık ayında sert »

Dow Jones düşerken S&P 500 ve Nasdaq hafif yükseldi.

Dow Jones endeksi günlük bazda yüzde 0,25 düşerken haftalık bazda yüzde 0,2 yükseldi. S&P 500 Endeksi dün yüzde 0,07 »

ABD’de işsizlik maaşı başvuruları beklentinin üzerinde gerçekleşerek istihdam piyasasının hükümetin kapanmasından önceki trendine dönmesinin uzun sürebileceğine işaret »

ABD Hazine Bakanı Mnuchin ve Lighthizer’ın ticaret müzakerelerini sürdürmek için Çin’e gidecekleri haberleri ve Mnuchin’in müzakerelere dair çizdiği pozitif atmosfere rağmen federal hükümetin kapatılması »

ABD’de endeksler Şubat ayında güçlü yükselişini sürdürürken petrol 54 doların altına geriledi.

Dow Jones Sanayi Endeksi yüzde 0.68 yükselerek »

ABD’de hizmet PMI endeksi Ocak’ta beklentiye paralel 54.2 oldu.

ABD’de IHS Markit hizmet PMI endeksi Ocak’ta beklentiye paralel nihai 54.2 değerini aldı. Bu, Eylül’den beri en düşük seviye »

ABD’de S&P 500 ve Dow Jones endeksleri yükselirken, Nasdaq negatif ayrıştı.

Dow Jones Sanayi Endeksi yüzde 0.26 yükselerek 25.063,89 puanda, Standard & Poor’s 500 Endeksi yüzde 0,09 artışla 2.706.53 »

New York Borsasında endeksler, iç politika ile ilgili belirsizliklerin etkisiyle karışık seyretti. ABD’de hükümetin yeniden açılması için Senatoda Cumhuriyetçiler ve Demokratlar tarafından sunulan iki ayrı yasa »

Scroll To Top