Ekonomi kategorisindeki haberler

Merkezi Yönetim Bütçesi Haziran’da 25.6 milyar TL açık verdi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada merkezi yönetim bütçesinin Haziran’da 25.6 milyar TL açık verdiği »

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Türkiye’nin kredi notunu BB+’dan BB’ye düşürdü, görünümü ise “durağan”dan “negatif”e çevirdi.

Fitch’den yapılan açıklamada, komitenin kredi notu ve »

Cari işlemler açığı, mayıs ayında piyasa beklentilerinin bir miktar üzerinde 5.9 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından »

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk kabinesini açıkladı. Yeni kabinede Fuat Oktay Cumhurbaşkanı Yardımcısı olurken Hazine ve Maliye Bakanı olarak Berat Albayrak »

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre, ihracat haziranda geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 5 artarak 12 milyar 602 milyon dolara yükseldi.

TİM tarafından, bu yılın haziran ayına ilişkin ihracat »

Mayıs ayında dış ticaret açığı %5,7 artarak 7 milyar 759 milyon dolara yükseldi.

Türkiye İstatistik Kurumu ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı işbirliğiyle oluşturulan geçici dış ticaret verilerine göre; ihracat 2018 yılı »

Türk-İş’in araştırmasına göre, haziranda 4 kişilik ailenin açlık sınırı 1714, yoksulluk sınırı 5 bin 584 lira olarak hesaplandı.

Türk-İş tarafından, çalışanların geçim koşullarını ortaya »

Merkezi yönetim brüt borç stoku, mayıs sonu itibarıyla 959 milyar lira oldu.

Hazine Müsteşarlığı, 31 Mayıs 2018 itibarıyla merkezi yönetim brüt borç stoku verilerini açıkladı. Buna göre, merkezi yönetim brüt »

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre, 2017 yılında en fazla ihracat yapan firma 4 milyar 797 milyon dolar ile Ford Otosan oldu.

TİM’in 2017 yılı “İlk 1000 İhracatçı Firma” araştırmasının »

Cari işlemler açığı, nisanda 5 milyar 426 milyon dolar düzeyinde gerçekleşirken, 12 aylık açık ise 57 milyar 73 milyon dolar oldu.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından »

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) mayıs ayı ihracat rakamlarını açıkladı. Buna göre mayıs ihracatı yüzde 12.2 artışla 13 milyar 956 milyon dolar oldu.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), mayıs ayı ihracat »

Nisan ayında ihracat 13,87 milyar dolar, ithalat 20,55 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı işbirliğiyle oluşturulan geçici dış ticaret verilerine göre; ihracat »

Scroll To Top