Ekonomi kategorisindeki haberler

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), bu yılın üçüncü çeyreğine (temmuz-eylül) ilişkin gayrisafi yurt içi hasıla (GSYH) sonuçlarını açıkladı.

Buna göre, GSYH tahmini, zincirlenmiş hacim »

Türkiye İmalat Sanayi PMI endeksi Kasım ayında yükselerek 44,7 oldu.

Ekonomik büyümenin öncü göstergesi olan imalat sanayi performansında en hızlı ve güvenilir referans kabul edilen İstanbul Sanayi Odası »

Türkiye’nin dış ticaret açığı Ekim’de %93,8 azalarak 456 milyon dolara geriledi.

Türkiye İstatistik Kurumu ile Ticaret Bakanlığı işbirliğiyle oluşturulan geçici dış ticaret verilerine göre; ihracat Ekim ayında, 2017 yılının »

Merkezi yönetim brüt borç stoku, ekim sonu itibarıyla 1 trilyon 83,5 milyar lira oldu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 31 Ekim 2018 itibarıyla merkezi yönetim brüt borç stoku verilerini açıkladı. Buna göre, merkezi yönetim »

Ekonomik büyümenin öncü göstergesi olan imalat sanayi performansında en hızlı ve güvenilir referans kabul edilen İstanbul Sanayi Odası (İSO) Türkiye ve İstanbul İmalat PMI (Satın Alma Yöneticileri Endeksi) »

Dış ticaret açığı Ekim’de 1.87 milyar dolar oldu.

Türkiye İstatistik Kurumu ile Ticaret Bakanlığı işbirliğiyle oluşturulan geçici dış ticaret verilerine göre; ihracat 2018 yılı Eylül ayında, »

Türkiye’nin cari işlemler dengesi Ağustos’ta 2.59 milyar dolar fazla verdi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Ağustos ayı ödemeler dengesi verilerini açıkladı. Buna göre ödemeler dengesi ağustos »

Scroll To Top