Dünya kategorisindeki haberler

ABD’de işsizlik maaşına başvuranların sayısı geçen hafta sürpriz biçimde düşerek pandemi döneminin en düşük seviyelerinde kalmayı sürdürdü.

Çalışma Bakanlığı’nın verilerine göre başvurular 25 Aralık’ta »

Euro Bölgesi’nde işsizlik, eylül ayında yüzde 7,4 seviyesine düştü.

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat), Avrupa Birliği (AB) ve Euro Bölgesi’nin eylül ayı işsizlik verilerini yayımladı. Buna göre, AB’de de »

ABD’de 3. çeyreğe ilişkin büyüme verileri açıklandı. Veriler 3. çeyrekte yıllıklandırılmış büyümenin beklentinin altında kaldığını gösterdi. Ülkede bu dönemde kişisel tüketimin ise beklentilerden daha iyi »

Avrupa Merkez Bankası (AMB) faiz kararını açıkladı. Banka faiz oranlarını sabit tutarken, pandemi alım programını da 1,85 trilyon euroda bıraktı. Kararın ardından basın mensuplarının karşına geçen AMB Başkanı »

Küresel tedarik sıkıntısı ABD sanayi üretimi verilerine de yansıdı. Ülkede sanayi üretimi Eylül’de artış beklentisine karşın aylık bazda yüzde 1,3 düştü.
Tedarik sıkıntısı ülkelerin sanayi »

ABD’de perakende satışlar Eylül’de beklentileri aşarak yüzde 0,7 artış kaydetti.

13 perakende kategorisinden 11’i geçen ay yükseliş kaydederken tüketiciler birçok harcama grubunda yükselen fiyatlarla »

ABD’de üretici enflasyonu Eylül’de yıllık yüzde 8,6 artışla tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı.

ABD’de üretici fiyatları endeksi Eylül’de bir önceki aya göre »

ABD’de tüketici fiyat endeksi Eylül’de yüzde 5,4 artış kaydetti. Beklenti artışın yüzde 5,3 olması yönündeydi. Çekirdek göstergeler ise beklentilere paralel gerçekleşti.

ABD’de enflasyon Eylül’de yıllık bazda yüzde 5,4 olarak »

Scroll To Top