TCMB faiz indirdi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) politika faizini 100 baz puan indirerek yüzde 18 seviyesine çekti. Böylelikle 1,5 yıl sonra ilk faiz indirim kararı gelmiş oldu. Piyasanın beklentisi faizlerin yüzde 19 seviyesinde »

Hazine’den sukuk ihracı

Hazine ve Maliye Bakanlığı sukuk ihracı yaptı. Bakanlıktan yapılan açıklamada 21 Eylül tarihinde 725 milyon TL tutarında Eylül 2026 itfa tarihli sukuk ihracı yapıldığı  »

Hazine 9,7 milyar TL borçlandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı 9 ay vadeli bono ve 7 yıl vadeli tahvilde toplamda 9,7 milyar TL’lik borçlanma gerçekleştirdi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın 9 ay vadeli bono »

Türkiye Bankalar Birliği’nin raporu 2021 yılının ikinci çeyreğinde takibe düşen bireysel kredilerinin toplamının 2,2 milyar TL’ye yükseldiğini gösterdi. Böylelikle takibe düşen bireysel kredilerde çeyreklik bazda »

Hazine iki tahville 8,4 milyar TL borçlandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 2 yıl vadeli tahvil ve 4 yıl vadeli TÜFE’ye endeksli tahvilde ihale öncesi yapılan satışla 8,4 milyar TL borçlandı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı iki yıl vadeli altı ayda »

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, tüketici kredilerine ilişkin genel vade sınırının kredi tutarı elli bin Türk Lirasının üzerinde olan krediler için otuz altı aydan yirmi dört aya indirilmesine »

Scroll To Top