Enflasyon yüzde 83,45’e yükseldi

TÜİK hesaplamalarına göre TÜFE aylık yüzde 3.08 arttı, yıllık enflasyon yüzde 83.45’e çıktı. Üretici fiyatlarında yıllık artış yüzde 150’yi aştı. Enflasyon rakamının yüzde 84,63 civarında gelmesi »

İmalatta daralma 7. ayında

İstanbul Sanayi Odası Türkiye İmalat PMI, Eylül’de 46,9’a geriledi ve yavaşlamanın üçüncü çeyrek sonunda daha belirgin hale geldiğine işaret etti. Daralma 7. ayda da devam ederken kırılgan talep koşulları ve »

S&P, Türkiye’nin kredi notunu düşürdü

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s (S&P), Türkiye’nin uzun vadeli döviz cinsinden kredi notunu “B+”dan “B”ye indirdiğini, kredi notu görünümünü ise “negatif”ten “durağan”a »

Euro Bölgesi’nde enflasyon rekor tazeledi

Euro Bölgesi’nde enflasyon Eylül’de çift haneye ulaşarak rekor tazeledi. Bu durum Avrupa Merkez Bankası’ndan jumbo faiz artış beklentilerini güçlendirdi.

Euro Bölgesi enflasyonunda çift haneye varan tarihi yükseliş, »

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) brüt rezervleri 23 Eylül haftasında 3,9 milyar dolar düşüşle 110,8 milyar dolara geriledi. Böylelikle Mayıs ayından bu yana rezervlerde en sert düşüş »

Türk-İş Araştırmasının 2022 Eylül ayı sonucuna göre; dört kişilik bir ailenin aylık gıda harcaması tutarı yani açlık sınırı 7 bin 245 liraya yoksulluk sınırı da 23 bin 600 liraya çıktı. Gıda enflasyonu aylık yüzde 5,15, »

Scroll To Top